Jak wybrać fajne skarpetki

W naszym życiu do normalnej egzystencji potrzebujemy ubrań są to m.in. koszule, swetry, spodnie, rajstopy i oczywiście… skarpetki. Skarpetki to odzież na stopy. Jak znaleźć fajne skarpetki? Zakładamy je, żeby było ciepło w nogi i jednocześnie, by być kompletnie ubranym. Skarpety zastąpiły kiedyś  używane onuce. Noszą je mężczyźni, kobiety i dzieci, są w kształcie stopy człowieka i sięgają za kostki.

Mamy różne rodzaje skarpet zależy od przeznaczenia:
·      są skarpety sportowe
·      uniwersalne
·    garniturowe- do butów wizytowych- produkowane głównie z bawełny
·      skarpety specjalistyczne do butów górskich i narciarskich- są zrobione z wełny.  

Skarpetki są warstwą ubioru chroniącą przed zimnem. Są projektowane w czterech podstawowych długościach; bardzo długie tzw. zakolanówki, długie tzw. podkolanówki, standardowe/ok. 8 cm ponad kostkę i tzw. stopki dochodzące do połowy kostki. Mają przeróżne barwy; jednolity kolor i kolorowe, grube/cienkie. Jak wybrać z takiego mnóstwa rodzajów skarpetek fajne skarpetki? Każdy musi zdecydować sam. Przy tak dużym wyborze i wielkim wachlarzu kolorystycznym ciężko wybrać odpowiednie. Muszą być wygodne, miłe w dotyku, nigdzie nie cisnąć i posiadać odpowiedni rozmiar.

Czy kolor skarpet należy dobrać do spodni, czy do butów? Czy do garnituru można założyć kolorowe skarpetki? Do jakich butów w ogóle nie wkładamy skarpetek? Te i inne pytania zadają sobie panowie, którzy chcą się modnie ubrać. Skarpetki to dość newralgiczna część stroju.
Według zasad mody, białe skarpetki zakładamy wyłącznie do sportowego obuwia i najlepiej wtedy, gdy wybieramy się na siłownie lub na rower. Do adidasów lub trampek dobre są białe stopki. Do sandałów i klapek, mokasynów w ogóle nie zakładamy skarpetek. Znając czy nie znając się na modzie musimy dokonać wyboru tych  najbardziej nam odpowiadających kolorem, materiałem oraz kształtem skarpetek. Jeżeli lubimy ciepło, wybierzmy grube skarpetki.


Skarpetki mają za zadanie zapewnić stopie komfort przez cały dzień, stabilizować ją, wspomagać regulacje temperatury, odprowadzać wilgoć, a także dobrze wyglądać i dawać satysfakcję z użytkowania.

Komentarze